Galeria Stalowa
ul. Stalowa 26
Edyta Dzierż
Strumień koloru
Więcej o wystawie
To biuro obrotu nieruchomościami z zacięciem kolekcjonerskim. Podczas wydarzenia zaprezentuje prace takich artystów jak: Robert Krężlak, Alicja Kappa, Magdalena Serwin i kilku innych. Obrazy wspomnianych artystów kupione zostały na aukcjach Młodej Sztuki w PraGalerii. Na gości czekać będzie kawa i poczęstunek. W trakcie wizyty w biurze bęzdzie można porozmawiać o rewitalizacji Pragi oraz o możliwościach inwestycyjnych w dzielnicy.
Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci oraz Praska Światoteka zapraszają na warsztaty street art z Miss Dorys „STALOWA MARZEŃ. Wizja Najweselszej Ulicy Miasta” + muzyka kolektyw PTFM
Warsztaty street art. STALOWA MARZEŃ. Wizja Najweselszej Ulicy Miasta. Wspólnie z Miss Dorys – autorką panoszących się po Pradze stworów, namalujecie portret Waszej wymarzonej ulicy, używając do tego sprayów, wałków i markerów. Streetartowej akcji będzie towarzyszyć muzyczna niespodzianka przygotowana przez kolektyw PTFM.
Wystawa jest wynikiem warsztatów prowadzonych przez fotografkę Martę Rybicką – dokumentalistkę, laureatkę konkursu GRAND PRESS PHOTO 2019 z gościnnym udziałem autora Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2019 i reportera Gazety Wyborczej – Sławomira Kamińskiego.
Mamma Africa 2019. Prezentacja publikacji zbiorowej, w której skład wchodzi kilkanaście Polek: artystek i podróżniczek. Projekt charytatywny, pilotowany przez Alicję Reczek ma na celu zwrócenie uwagi na sytuację dzieci z najbiedniejszych regionów Afryki.
Stanowisko fotograficzne White Alice – W OBIEKTYWIE PRAGI. Każda z osób odwiedzających nasze wydarzenie będzie miała możliwość być uwieczniona w ramach pamiątkowego zdjęcia.
Eko-poczęstunek. Folwark Wawer – EkoWiocha nad Wisłą. Degustacja zdrowych smakołyków.
Prace artysty amatora, kryjącego się pod pseudonimem Prymityw Dorsz, to czysty surrealizm – uzasadniają bowiem stan całkowitego roztargnienia, jaki mamy osiągnąć na tym świecie.
Obrazy zaprezentowane podczas wystawy, utrzymane są w bajkowej kolorystyce, ale niewiele z bajkami mają wspólnego. Motywem przewodnim Dorsza były ludzkie emocje i słabości, a sam autor mówi o swojej sztuce, że jest „poważna jak zawał serca”. Jego surrealistyczne dzieła, mimo zgrabnej i przystępnej formy, dają niezwykle szerokie pole do własnych interpretacji.
Tytuł wystawy nawiązuje do utworu zespołu Atlas Sound, który towarzyszył artyście podczas tworzenia wszystkich obrazów.
Wystawa w ramach Stalowa Art Weekend, będzie czynna dzięki uprzejmości Towarzystwo Przyjaciół Pragi.
Szaweł Płóciennik i Lena Prokopczyk są tegorocznymi dyplomantami Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie . Obecnie dzięki współpracy ze Szpitalem Mazowieckim w Drewnicy, wspólnie organizują przestrzeń kreatywną na terenie starego szpitala psychiatrycznego.
Mało kto dzisiaj wierzy w ideę piękna, a nawet jeśli, to jest to jedynie nie empiryczne smakowanie utopii. Nie jesteśmy w stanie szczerze w piękno uwierzyć, ponieważ jest to materia o największym stopniu uwikłania w niejasne machlojki konsumpcjonizmu. Atrapy piękna, oto czym się karmimy. Fasada jest powodem naszego przejedzenia a jednocześnie przyczyną zupełnej nieświadomości względem tego czym właściwie jest piękno. To jak jedzenie sucharka z tektury przy jednoczesnym zachwycaniu się jego walorami. A są tacy co wiedzą i doświadczają, jednak nie zawsze mają narzędzia ku temu by powrócić ze świata niepodległego realności. Przebywanie w tym świecie jest bolesne i dla wielu niszczące. Wcale nie romantyczne. Mamy chyba obowiązek (szczególnie jako artyści) nawiązania kontaktu z tą wypieraną ale przecież nie milczącą sferą społecznej nadświadomości . Spróbujmy więc wspólnie stworzyć azyl, przenikający energię tego co za murem, przy równoczesnej refleksji nad własnym „ja”. Możliwe, że przecież jest tak, że sami staliśmy się pacjentami oddziału, nieczułego na tajemnice ludzkiego umysłu.
Zapraszamy na Stalowa Art Weekend 2019, gdzie w ramach zaproponowanej przestrzeni pokażemy Państwu wystawę malarstwa.
Doktor Drę (Szaweł Płóciennik) & Pani Hyde (Lena Prokopczyk)
—————————————-„zwierzę” 1. «każde żywe stworzenie z wyjątkiem człowieka»2. «o człowieku, który zachowuje się w sposób przypisywany zwierzętom»3. «o człowieku, który dobrze się czuje i świetnie sobie radzi w jakimś środowisku, w określonych sytuacjach itp.» źródło: definicja słownika PWN Proces rozpadu męskości. Dwie zapomniane figury tkwią poza czasem, poza obiegiem. Pielęgnowane poczucie bezpieczeństwa uniemożliwia im wyjście na zewnątrz. Głęboko zakorzeniony lęk przed (samo)odkryciem nie pozwala na zmianę. Widzowie wkraczają w ich przestrzeń. Okazuje się, że po raz kolejny, być może ostatni, mogą zaznaczyć swoją samczą pozycję. Wyjaśnić nieświadomej gawiedzi jak powinna postrzegać świat. Jak powinna postrzegać ich samych. Jak sami powinni postrzegać siebie. Spektakl stara się zbadać moment, w którym opresyjna męskość zaczyna działać ze zwrotnym sprzężeniem i destruktywnie wpływać na samych mężczyzn. „O zwierzętach” to druga – po „Poczekalni” – część dyptyku Teatru Bestemmia o (nie)przenikających się światach żywiołów: żeńskiego i męskiego.
(Reżyseria/koncepcja: Michał Rogulski, Dramaturgia/ruch: Marta Oracz, Sandra Włodarczyk, Michał Rogulski (Bestemmia), Wideo: Lulu Zubczyńska, Tekst: mężczyźni z Facebook’a, Producent towarzyszący: J-23 Wsparcie techniczne: Adrian Nowak, Występują: Marten Ackern-Till, Alessandro Regnante oraz Umberta Ferro)
Czas trwania: 45 min, Spektakl od 18. roku życia
Bestemmia Trash Theatre Group została założona jako niezależny teatr w 2017 roku w Warszawie. Potrzeba stworzenia teatru zrodziła się z politycznego impulsu i konieczności odpowiedzi na protesty i wydarzenia związane z ustawą antyaborcyjną. To wtedy ukształtował się trzon grupy, w skład którego wchodzą: Marta Oracz, Michał Rogulski i Sandra Włodarczyk. Za punkt wyjścia do swojej pracy przyjęliśmy wydobywanie na scenę wszystkiego co “śmieciowe”, wyrzucone poza zbiorowe spojrzenie i odrzucone jako niewygodne. Naszą pierwszą premierą była “Poczekalnia” (06.2017), która poruszała temat aborcji, relacji męski-żeński i starała się zbadać moment wpływu tego co polityczne na jednostkę i jej ciało. Spektakl został zaprezentowany warszawskiej Stalowni i squacie ADA Puławska, a także w ramach festiwalu Zizkovska Noc w czeskiej Pradze. Drugą premierą BTTG jest spektakl “O zwierzętach” (06.2018), który kontynuuje temat relacji męskie-żeńskie, skupiając się na wpływie jaki męskość i patriarchat mają na samych mężczyzn. Spektakl został zaprezentowany w Stalowni, a także w ACUD Theatre (Berlin) oraz na festiwalu niezależnego teatru w Kutnej Horze (Czechy). Od początku istnienia jesteśmy związani z warszawską Stalownią – szczególnym miejscem na mapie stolicy, dzięki któremu mogliśmy bez skrępowania spełniać swoje pomysły i wcielać je w życie w wyjątkowej scenerii.
Zapraszamy lokalną społeczność, dotychczasowych i nowych mieszkańców, gości przybywających do dzielnic do poznawania historii i wspólnego tworzenia wyszywanej mapy okolicy.
Posługując się uniwersalnym językiem haftu, opowiadamy historię i zaznaczamy ważne dla lokalnej społeczności miejsca i obiekty. Każdy może dołożyć swoją wyszywaną cegiełkę do tego projektu, postawić nićmi ścianę, ściegiem otworzyć okna i zobaczyć efekt wspólnej pracy podczas listopadowego wernisażu.
Poznaj! Twórz! Zobacz! Zapraszamy!
„Nicią malowane – wspólnie wyszywamy mapę swojej okolicy” to projekt kulturalny realizowany z Funduszu Animacji Kultury przez Dom Kultury Świt, w partnerstwie z Domem Sąsiedzkim „Moje Szmulki, Praską Ferajną oraz Centrum Kultury i Aktywności na terenie objętym Zintegrowanym Projektem Rewitalizacji.
Wystawa fotografii ulicznej Agi Pacewicz „Like People”
Wystawa fotografii ulicznej Agi Pacewicz „Like people” Miliony ludzi, miliony twarzy, miliony uśmiechów, miliony spojrzeń, miliony historii… Za każdym razem, kiedy naciska spust aparatu niczym łowca ulotności dnia codziennego, ulica zatrzymuje się na setną sekundy. Na wymianę uśmiechów i spojrzeń. Mikro relacja. Najważniejsze jest tu i teraz. Człowiek i jego historia. Wystawa „like people” powstała z miłości do ludzi i przedstawia portrety przypadkowo spotkanych osób na ulicach dużych miast. Autorka lubi gorący klimat i temperament południa, dlatego oprócz mieszkańców jej rodzimej Warszawy fotografie przedstawiają także ludzi spotkanych w Lizbonie, Sewilli, Maladze, Kadyksie, Faro, na Gibraltarze… Aga Pacewicz, artystka urodzona w Warszawie. Jej nazwisko można kojarzyć z fotografią konceptualną i portretową. W kadrze próbuje zatrzymać czas i emocje. Szukając niezwykłych historii w zwykłych miejscach. Jej prace niejednokrotnie przesiąknięte są symboliką. Wiedzę fotograficzną zdobywała od fotoreporterów, pracujących dla najbardziej liczących się agencji fotograficznych w kraju. Studiowała również na Wydziale Grafiki na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na swoim koncie ma wiele nagród w konkursach fotograficznych. Jej zdjęcia publikowane były w mediach tradycyjnych i internetowych oraz znajdują się w kolekcjach w kraju i na świecie.
#WarszawaMójŚwiat – bezpośrednią inspiracją muralu stali się ludzie, którzy współtworzą Kuchnię Czerwony Rower. To tutaj poprzez zaangażowanie w jej pracę i integrację, odzyskują równowagę życiową, energię i siłę do zmiany swojego życia na lepsze. Wybrane motywy warszawskie stanowią odbicie i symbol ich zmagań o lepszy los. Jak sami mówią, Warszawa to miasto pełne wyzwań i szans.
„POSZUKIWANIA” – kierując się swoją wrażliwością i potrzebą przekazania autentycznych przeżyć, stworzyli opowieść o otaczającej nas rzeczywistości i relacjach międzyludzkich. Uczniowie przez rok pracowali nad poszukiwaniem własnych środków wyrazu, ekspresji i stylu.
Głównym punktem programu będzie otwarcie muralu. Mural zrodził się w samym sercu naszej Kuchni. Opowiada o mieście i ludziach, którzy od czterech lat współtworzą ten klimatyczny lokal, gdzie jedząc – pomagasz. Dzięki działalności Kuchni Czerwony Rower osoby z niepełnosprawnościami, bezrobotne i wychodzące z bezdomności – podopieczni Stowarzyszenia Otwarte Drzwi – zdobywają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności do podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Kolejnym elementem programu będzie wystawa zdjęć uczniów Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej „POSZUKIWANIA”. Kierując się wrażliwością i potrzebą przekazania autentycznych przeżyć, stworzyli oni opowieść o otaczającej nas rzeczywistości i relacjach międzyludzkich. Dla wspomnianego ciała lokal przygotował – Weekend Kuchni Praskiej – podczas którego, na miłośników dobrej kuchni, czekać będą m.in. pyzy, flaczki, ziemniaczki oraz inne wyszukane smaczki. Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej Kuchni w trakcie Stalowa Art Weekend.
O Szynku Praskim: Tworząc to miejsce, staraliśmy się odtworzyć klimat dwudziestolecia międzywojennego, który wpisywałby się w klimat Starej Pragi. Dołożyliśmy wszelkich starań, by było miło, przytulnie i klimatycznie. Jesteśmy przekonani, że dobre jedzenie, a także ciepłe kolory i obrazy ścienne malowane przez artystów spowodują, że zechcą nas Państwo odwiedzić. Pamiętasz smaki dzieciństwa? Obiad u babci. Smak prawdziwego chleba, na zakwasie, z mąki żytniej, z ziarnami. Żur na wędzonce z własnego zakwasu na żytniej mące. Barszcz czerwony na kwaszonych burakach. Schaboszczak z kością, na smalcu nie mieszczący się na talerzu. Pierogi ręcznie ulepione z piękną falbanką i ręcznie krojoną okrasą. Pyzy, szare, ziemniaczane z pysznymi skwarkami. Czernia z wiejskiej kaczki z szarymi, ziemniaczanymi kluseczkami… Wszystko to robimy na miejscu, z sercem i dobrym smakiem. Warzywa kupujemy na targu, mąkę w młynie, a mięso w dobrej rzeźni. Nie znajdziesz u nas sztucznych dodatków, glutaminianu sodu, uzdatniaczy… moja babcia tak nie gotowała. Serdecznie zapraszamy.
Wyjątkowy antykwariat na Nowej Pradze. Tu każdy znajdzie coś dla siebie – od książek, przez porcelanę, po zabytki PRL-u i nie tylko!
Takich miejsc próżno szukać na współczesnej mapie Warszawy. W samym centrum Pragi-Północ znajduje się Antykwariat Klub Bareja. Miejsce z duszą. Prawdziwe wehikuł czasu. Wspomnienie o czasach PRL i hołd dla twórczości Stanisława Barei.
Partnerem wydarzenia Stalowa Art Weekend jest @stalowa27 i inwestor Eiffage Immobilier.
Stalowa 27 to nowoczesna kamienica zaprojektowana z myślą o ludziach ceniących nowoczesność i historię lokalnej społeczności. To miejsce dla tych, którzy lubią naturalny miejski styl życia, jakość, wygodę i praktyczne rozwiązania.
Stalowa 27 to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących niestandardowych przestrzeni oraz czujących inwestycyjny potencjał Nowej Pragi. Wybierając nowoczesną kamienicę Stalowa 27 staniesz się częścią społeczności lubiącej tętniące życiem miasto, świadomej własnego stylu i dobrego smaku.
W inwestycji jest 60 mieszkań, o metrażach od 28m2 do 90m2.
Aktualna oferta: 20 mieszkań w specjalnej cenie! Sprawdź!
Zachęcamy do spotkań w biurze sprzedaży inwestycji – ul. Środkowa 8, lok. 5b, tuż obok Stalowej 27.
tel. 662 180 000